Palackého tisícovka 2024 - Speciál

Informace k ročníku 2024

Vítejte,

možná bude část natěšených nadšenců zklamána, ale musíme vám oznámit, že letošní klasická Palackého tisícovka, jak jsme byli zvyklí, se konat nebude. Tým Nesmrtelných dědků se pro letošek rozhodl, že si dá pauzu od organizačního shonu.

Přesto nás pronásledovala myšlenka nehodit do toho vidle úplně a něco přece jen podniknout.

A tak vznikl nápad udělat letošní ročník jako speciál.

Padlo několik návrhů, ale nakonec z toho vznikla varianta, která se nám opravdu líbí. K její realizaci nás nakonec trochu dokopal Kuba Čapek  (MotoVšem – partner tisícovky od samého počátku), který je, jak se ukazuje, podobně trhlý blázen jako my. Myšlenka udělat speciál, který by nás organizačně nezatížil, ale přesto by se nějaká forma Palackého tisícovky uskutečnila, nás nakonec nadchla.

Pravda, až dočtete následující info a zjistíte, co jsme vymysleli, možná nebudete všichni stejně nadšení jako my. Forma tohoto speciálu totiž zřejmě nebude vyhovovat každému a my si uvědomujeme, že tento způsob nejspíš zredukuje počet účastníků. To ale nemusí být na škodu akce, která si tím zachová určitou exkluzivitu.

O co tedy jde, a jaká jsou pravidla? 

Zůstává to hlavní, co je společné s minulými ročníky a sice vzdálenost tisíc kilometrů. Ostatní pravidla, jak jste byli zvyklí, letos nebudou.

To znamená:

1.    Nebude žádná určená společná trasa.

2.    Nebude podmínka 24 hodin.

3.    Nebude žádná registrace.

4.    Nebude žádný poplatek.

5.    Nebude společný start.

Jediný parametr, který budeme společně všichni znát je termín: STŘEDA, 29.5. OD 18.00 h, a místo srazu, kterým bude kemp v okolí italského SAN MARINA, symbolicky ve vzdálenosti tisíc kilometrů od Hodslavic. Přesná lokalita místa bude upřesněna na sítích a na webových stránkách.

Pro nás dědky bude největším překvapením, s kým se na místě setkáme, proto ani nechceme vědět, kdo se do San Marina vydá. Každý jede sám za sebe a trasu si zvolí, jak uzná za vhodné. Jestli vyrazíš z Hodslavic a vyfotíš se pod vyvěšeným logem Palackého tisícovky (bude vyvěšeno od soboty 25.5.) u Františka Palackého v centru obce, anebo pojedeš ze svého bydliště, je čistě tvoje rozhodnutí. Poprosit Vás chceme jen o jednu věc: jeďte s rozumem, protože nejdůležitější pravidlo je pravidlo šťastného návratu! 

Přespíme společně v kempu v Itálii u San Marina a ráno ve čtvrtek 30.5. cca v 9 hod se vydáme formou třídenního čundru zpátky do ČR. Akce vyvrcholí sobotním odpoledním návratem do Hodslavic, což oslavíme společně stráveným večerem u ohně s pivkem a buřty. Tady bude možnost přespat na louce za hospodou do neděle, kdy se rozjedeme domů.

Pro ty, kdo nebudou mít možnost se vydat do San Marina a chtěli by se alespoň potkat na zpáteční cestě, budeme sdílet naši aktuální polohu při návratu. 

Jsme si vědomi, že se jedná o akci na více dnů, tudíž to ne každému může vyhovovat. Každopádně budeme rádi, když přijedete alespoň na víkend 1.- 2.6. do Hodslavic.

Těšíme se na zážitky z jízdy a společný čas s vámi!

Nesmrtelní dědci

Close Menu